تا چند سال قبل کف‌پوش خانه‌های مسکونی از تنوع زیادی برخوردار نبود و عمدتا از سنگ برای پوشش کف منازل استفاده می‌شد.

با گذشت زمان شیوه‌های جدیدی برای پوشش کف آپارتمان‌ها در ساخت‌وسازها رایج شد طوری که در حال حاضر خانواده‌ها می‌توانند به سلیقه خود و متناسب با فضایی که در منزل در اختیار دارند کف پوش منزل خود را تغییر داده یا عوض کنند.

کفپوش منزل این روزها در دکوراسیون اهمیت فوق‌العاده‌ای پیدا کرده است و همان طوری که خانواده‌ها نسبت به انتخاب وسایل اصلی دکوراسیون مانند مبلمان، فرش، بوفه و… حساسیت به خرج می‌دهند در مورد پوشش کف منزل خود هم حساس هستند.

این حساسیت و دقت به اندازه‌ای است که شاید بتوان گفت اولین اقدامی که در هنگام خرید خانه‌های چند سال ساخت از سوی خریدار جدید صورت می‌گیرد علاوه بر نقاشی داخل ساختمان، تعویض و نصب پارکت جدید و دلخواه است.

اما، در برابر تنوع فوق العاده زیادی که امروزه در بازار کفپوش‌های ساختمانی وجود دارد ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین انتخاب برای لمینت منزل چیست؟

یک انتخاب درست!

سنگ، موزائیک، سرامیک و… اشکالی قدیمی از کفپوش‌های سنتی هستند که اغلب در ساخت‌وسازهای دهه‌های قبل و حتی در برخی ساخت‌وسازهای جدید که سازنده قصد بساز و بفروشی دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما جالب است بدانید هیچ کدام از این کفپوش‌ها مناسب یک آپارتمان مسکونی نیستند و بیشتر برای اماکن عمومی، فروشگاه‌ها و… مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لمینت، شکل نسبتا تازه تری از کفپوش ساختمانی به خصوص برای فضاهای مسکونی و اداری است که این روزها به چند دلیل به‌عنوان رایج‌ترین و مورد پسندترین کفپوش ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در ردیف بهترین پوشش برای کف ساختمان‌های مسکونی محسوب می‌شود و در این مورد تقریبا تمام کارشناسان دکوراسیون اتفاق نظر دارند.

منبع : دکوراسیون چوبینه