در ابتدا باید از تمیز و هموار بودن سطح اطمینان حاصل کنید. نا همواری می‌تواند بعد از نصب به پارکت آسیب برساند و نباید مقدار آن از ۲ میلیمتر به ازای هر متر بیشتر باشد. کف‌پوش لمینت آرتا به‌گونه‌ای طراحی شده که نصب آن‌ بسیار سریع و آسان است.  در مرحله اول شما باید کل فضایی را که قصد دارید پارکت آرتا را در آن نصب کرده، محاسبه کنید (عرض × طول) علاوه بر این باید قسمت‌هایی از اتاق که شکل نامرتب دارند را نیز در نظر بگیرید.

پس از اینکه از تمیزی سطح اطمینان پیدا کردید، در زیر پارکت از فوم استفاده می‌شود. برای سطوح بتونی و موزاییکی ابتدا نایلون عایق رطوبت استفاده می‌شود. لایه‌های فوم همپوشانی نداشته و به صورت لایه لایه استفاده شود.

عرض فضا را محاسبه کنید و با در نظر گرفتن عرض یک تایل آن را تقسیم‌بندی کنید. اگر باقیمانده ۶ سانتیمتر و یا کمتر از آن باشد، برای داشتن عرض مناسب در اخرین ردیف، اولین ردیف تایل‌ها را از سمت نر برش دهید. طول اولین تایل از یک ردیف نباید کمتر از ۴۰ سانتیمتر باشد و همچنین فاصله‌ی درز‌های عرضی تایل‌ها بایستی بیش از ۴۰ سانتیمتر باشد.

از قسمت گوشه‌ی چپ فضا شروع کنید و تایل‌ها را در جهت نور خورشید بطوریکه کناره‌ی طولی آن‌ها با کناره‌ی طولی اتاق موازی باشد نصب کنید.

تایل‌های ردیف اول را تمیز کنید و سپس لبه نر تایل‌ها را برش دهید، این لبه‌های کوتاه شده را با در نظر گرفتن فضای انبساط، به طور موازی با دیوار قرار دهید.

تایل‌ها را به ترتیب با زاویه‌ی ۲۰-۳۰ درجه و فششار کم نصب کنید. و زمانیکه به پایان ردیف رسیدید، آخرین تایل را اندازه‌گیری بکنید و برش دهید تا اندازه‌ی  آن مناسب شود. سمت برش باید به نحوی باشد که به سطح دکور آسیب نرساند.

عملیات برشکاری را در فضای باز و با استفاده از ماسک و عینک انجام دهید. ردیفی که قبلاً نصب شده است را اندکی بلند کنید تا بتوانید با ضربه‌ای آرام تایل مجاور را در موقعیت قرار دهید. تایل‌های بعدی به صورت زاویه به زاویه نصب شود. سپس با ضربه دست خود تایل را کاملاً در موقعیت قرار داده و به سمت پایین فشار دهید.

برای نصب ردیف آخر، حد فاصل دیوار را علامت گذاشته و تایل را برش دهید.

فاصله‌انداز‌ها را بردارید، قرنیز‌ها را بدون این که به کف میخکوب یا وصل کنید نصب کرده و هرگونه ورق نایلونی اضافی را از بالای قرنیز‌ها برش دهید. پارکت را به لایه فوم نچسبانید.