آنچه قرار است کف، دیوراها و فضای خالی خانه را پر کند نه تنها معیاری برای سنجش ذوق و سلیقه صاحب خانه خواهد بود، بلکه به طور مستقیم با احساس آرامش و آسودگی خاطر اهالی خانه ارتباط داشته و به این ترتیب باید دقت بیشتری در انتخاب آنها شود. برای مثال کفپوشی که شما قرار است خانه خود را با آن فرش کنید می‌تواند دکوراسیون خانه‌تان را کلاسیک یا مدرن کند. بنابراین نخستین گام می‌تواند انتخاب کفپوش به ویژه رنگ آن باشد. اینجاست که داشتن اطلاعات دقیق از کاربرد پارکت های تیره یا روشن اهمیت زیادی می‌یابد. اگر شما هم قرار است جلوه جدیدی به خانه خود بدهید و در انتخاب کفپوش تیره یا روشن دو دل هستید توصیه می‌کنیم این نکات را در نظر داشته باشید:

اگر کفپوش تیره را بیشتر می‌پسندید کمی تامل کنید، واقعیت این است که اگر چه کفپوش تیره کثیفی را کمتر نشان می دهد اما انواع تیره کفپوش تا حدی فضای خانه شما را هم تیره می‌کند بنابراین استفاده از آنها در فضاهای کوچک یا اتاق‌هایی که تاریک و کم نور هستند توصیه نمی‌شود. البته درصورتی که تمایل زیادی به کاربرد آنها در خانه‌تان دارید پیشنهادی برای شما دارم که تا حدی می‌تواند آثار استفاده از کفپوش های تیره را در محیط زندگی‌تان کم کند. اینکه برای سایر عناصر دکوراسیون مانند دیوارها و وسایل خانه از رنگ‌های روشن و ملایم کمک بگیرید.

نورپردازی نیز ایده دیگری است که می‌تواند تا حدی تیرگی کفپوش ها را تعدیل کند
درصورتی که تصمیم گرفته‌اید کفپوش اتاق نشیمن را تیره کنید، توصیه می‌کنم از رنگ‌های گرم برای مبلمان خود بهره بگیرید. این انتخاب فضایی دنج و پر از آسایش را برای شما فراهم می‌آورد. فراموش نکنید که بافت و گره‌هایی که در کفپوش ها وجود دارند نیز سهم مهمی در جلوه دادن به زیبایی محیط و انتقال احساس آرامش به شما خواهند داشت بنابراین بهتر است در هنگام خریداری لمینت ها از انواعی استفاده کنید که درون آنها گره‌هایی به صورت تکراری وجود دارد.
در این میان اتاق خواب از جمله فضاهایی است که در چهارچوب خانه اهمیت زیادی دارد، زیرا در این فضا قرار است شما استراحت کرده و انرژی و آرامش از دست رفته‌تان در طی روز به دست آورید. اگر در این فضا از کفپوش های چوبی تیره به همراه رنگبندی بنفش در دیوارها، روتختی و سایر منسوجاتی که در این محیط کاربرد داردکمک بگیرید، مطمئن باشید دل کندن از این اتاق برایتان سخت خواهد بود.

منبع : دکوراسیون چوبینه