1
2
3
4
5
انواع سبک کاغذ دیواری ها-کاغذ دیواری مدرن-کاغذ دیواری کلاسیک-کاغذ دیواری اسپرت-کاغذ دیواری داماسک-کاغذ دیواری داماس

مقدمه

کاغذ دیواری ها دارای سبک های مختلفی هستند و انتخاب کاغذ دیواری معمولا نیاز به زمان زیادی دارد، آشنایی با سبک های متفاوت، انتخاب را برای شما آسان تر خواهد کرد، در این مطلب، فهرستی از انواع سبک کاغذ دیواری و تعریف مختصری از هر کدام را برای شما شرح خواهیم داد.

کاغذ دیواری مدرن

کاغذ دیواری مدرن به کاغذ دیواری هایی گفته می شود که طرح و نقش آن ها ترکیبی از خطوط و اشکال مختلف می باشد که از قانون خاصی پیروی نمی کنند و در برخی موارد حتی مفهوم خاصی نیز ندارند، به عبارت دیگر در خلق این تصاویر کمی اغراق شده و گاهی دیده می شود که با ترکیب چند مربع رنگی و چند خط منحنی، طرحی به نام کاغذ دیواری مدرن تولید شده است، ویژگی بارز سبک مدرن، خاص بودن طرح های آن است.

کاغذ دیواری کلاسیک

کاغذ دیواری کلاسیک به طرح های سنتی گفته می شود که از ابتدای ساخت کاغذ دیواری تا به امروز وجود دارد، طرح و نقش کاغذ دیواری های کلاسیک معمولا ترکیبی از گل و پرنده و الهام گرفته از طبیعت می باشد، ویژگی کاغذ دیواری های کلاسیک، فاخر بودن و جلوه ای است که به فضا می بخشند.

کاغذ دیواری داماسک

کاغذ دیواری داماسک به سبکی از کاغذ دیواری گفته می شود که طرح و نقش آن، تکرار یک تصویر بته جقه، لوزی، دایره یا بیضی شکل می باشد، سبک داماسک، که به آن داماس هم می گویند، سال هاست که فروش خوبی دارد و می توان آن را زیر مجموعه ای از کاغذ دیواری های کلاسیک دانست.

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی سبکی از کاغذ دیواری است که در طرح های آن، با کمک سایه ها و پرسپکتیو، خطای دید ایجاد کرده و بیننده تصویر را دارای عمق می بیند، این روزها اکثر مشتریان به دنبال طرح های سه بعدی هستند، هر چقدر فاصله شما با دیواری که کاغذ دیواری ۳ بعدی روی آن نصب شده است، بیشتر باشد، نمای بهتری خواهید دید.

کاغذ دیواری هندسی

کاغذ دیواری هندسی به طرح هایی گفته می شود که ترکیبی از اشکال هندسی هستند، این گونه طرح ها یادآور رسم ریاضی در دوران مدرسه است، کاغذ دیواری با سبک هندسی بیشتر برای فضاهای اداری با کاربری مهندسی و معماری مناسب می باشد و استفاده از آن ها برای محیط مسکونی، پس از مدت کوتاهی خسته کننده خواهد بود.

کاغذ دیواری اسپرت

کاغذ دیواری اسپرت به سبکی از کاغذ دیواری ها اطلاق می گردد که معمولا ترکیبی از حروف انگلیسی، نمادهای معروف مانند برج ایفل و …، لوگو و آرم برندهای مطرح و از این قبیل طرح ها می باشد، یکی از مشخصه های سبک اسپرت، استفاده از رنگ های سیاه و سفید است، این سبک بیشتر باب سلیقه نوجوانان و جوانان می باشد.

کاغذ دیواری کودک

کاغذ دیواری کودک به کاغذ دیواری هایی گفته می شود که معمولا از رنگ های شاد در آن استفاده شده و در طرح و نقش آن بیشتر از شخصیت های کارتونی و فانتزی استفاده می شود یا تصویر عروسک های معروف روی آن چاپ می شود، تصاویری مانند کاراکتر باب اسفنجی، مینیون و پاندای کونگ‌فو‌کار، بیشترین فروش را در بین طرح ها دارند.

کاغذ دیواری پوستری

کاغذ دیواری پوستری همان پوستر دیواری است که برخی افراد آن را در دسته کاغذ دیواری ها قرار می دهند، اما در واقع پوستر دیواری، متریالی جداگانه محسوب می شود و خصوصیات ظاهری و فنی متفاوتی با کاغذ دیواری دارد، در وبلاگ چوبینه، پوستر دیواری و کاربرد آن را شرح داده ایم، برای مطالعه می توانید به صفحه اصلی وبلاگ مراجعه نمائید.

منبع : وبلاگ چوبینه

اطلاعیه

هر گونه کپی برداری فقط با ذکر منبع و لینک مجاز می‌باشد.

تبلیغات

.

۴۴۳۵۶۲۷۳ (۰۲۱)

۴۴۳۵۶۳۳۴ (۰۲۱)

تبلیغات | درباره ما | تماس باما

CHOOBINEH.NET

DESIGN & SEO BY BALAGAR